Të gjitha kategoritë
EN

home>Eksport>Ekstrakt Plant>Ekstrakt i Marigoldit (Ksantofil 4%)

https://www.tktrading1.com/upload/product/1645500298929590.png
Ekstrakt i Marigoldit (Ksantofil 4%)

Ekstrakt i Marigoldit (Ksantofil 4%)

hetim
Sheet dhënat teknike

Ekstrakt marigold 4%

Artikull

specifikimet

Tema & Dukje

Pluhur i verdhë me rrjedhje të lirë

Xantofilet

4%

Pb,ppm

≤10.0

As,ppm

≤3.0

Humbja e tharjes,%

≤10.0

 

Përshkrim

Ekstrakt marigold është një burim i thatë i stabilizuar i ksantofileve natyrale (Lutein) i nxjerrë nga lulet e Marigoldës (tagetes erecta). Ai përmban nivele të ndryshme të ksantofileve me përafërsisht. 80% e trans-luteinës, e cila sjell më shumë ngjyrë portokalli në lëkurën e zogjve dhe të verdhën e vezës. Rekomandohet si pigmenti efektiv natyral i verdhë për përmirësimin e ngjyrës së të verdhës së vezës, lëkurës së zogjve dhe kërpudhave.

Përparësitë

·       Pigmentim i shkëlqyer: Burime natyrale dhe adekuate të karotenoideve për shpendët dhe speciet ujore.

·       Anti-oksidant: Luteina, një anëtar i familjes së karotenoideve, është një antioksidant i fuqishëm natyror i cili është i mirë për shpendët dhe shëndetin e njeriut.

·       Veza e luteinës: Shtimi i Leader Yellow në dietën e shtresës rezulton në një rritje të konsiderueshme të përmbajtjes së luteinës në vezë. Luteina është e mirë për sytë duke penguar degjenerimin makular dhe formimin e kataraktit.

·       Teknologjia speciale e stabilizimit dhe saponifikimi i avancuar sigurojnë qëndrueshmërinë e saj optimale dhe thithjen efikase të shpendëve.

Aplikime

Përdoret si pigment për të përmirësuar të verdhën e vezës dhe ngjyrën e lëkurës së brojlerëve. Produkti është i formuluar dhe mund të shtohet drejtpërdrejt në ushqim. Doza përcaktohet në përputhje me nivelin e dëshiruar të pigmentimit. Përdoret më tej për pigmentimin e ujrave si mustak me kokë të verdhë, ngjala, etj.

Përdorimi i rekomanduar (shprehur si ushqim g/ton)

Lëkura e brojlerëve

500-2500

Shtresa

50-1000

Karkaleca, Salmoni etj

500-3000

Shënim: ky produkt mund të zëvendësojë karotenoidin sintetik të verdhë, apo-ester 10% (β-apo-8'-acid karotenoik-etilester) të realizuar me ventilator me ngjyra vizuale.

Magazinimi & Jetëgjatësia

Mbyllur dhe ruhet mundësisht ndërmjet 15-25ºC. Mbajeni larg rrezeve të diellit direkte dhe temperaturës së lartë. Paketimi i pahapur ka një jetëgjatësi prej rreth 24 muajsh nga prodhimi nëse ruhet në kushtet e specifikuara.

Ambalazh

25 kg/çantë, qese me letër alumini me ambalazh me vakum brenda, qese e endur plastike me dy shtresa jashtë.


 
hetim
Faqet Product