сите категории
EN

Дома>Извоз>Елементи во трагови и минерали>Zn

https://www.tktrading1.com/upload/product/1648066217656753.jpg
Zinc Sulfate Heptahydrate Granular

Zinc Sulfate Heptahydrate Granular

Пребарување
Технички лист на

Апликација:

It is intended for agricultural use for plant nutrition and industrial use.

Типична хемиска анализа

lContent  21% min     Цинк (Zn)

lHeavy metal content:

As: 5ppm; 5mg/kg; 0.0005% max    

Pb:10ppm; 10mg/kg; 0.001% max

Ca: 10ppm; 10mg/kg; 0.001% max   

Физичка анализа:

lAppearance: White to off-white flowing Granular 

lBulk density: 1000kg/m3                                

lГолемина на честички: 2-4мм

Пакување:

lCoated woven polypropylene 25kg/1ton bag with inner liner

lСпецијално пакување достапно на барање.

Етикета:

lЕтикетата вклучува број на серија, нето тежина, производство и датуми на истекување.

lЕтикетите се обележани според директивите на ЕУ и ООН.

lНеутрална етикета или етикета на клиент се достапни на барање.

Safety and storage conditions:

Да се ​​чува под чисти, суви услови и да се спречи дожд, влага, да не се меша со отровна и штетна стока.


 
Пребарување
поврзани со производот